Vücut Uygulamaları

Düzgün bir vücut sadece güzellik değil, aynı zamanda bir sağlık göstergesidir. Fazla kilolar omurga problemleri başta olmak üzere bir çok probleme sebebiyet verebilir. Spor ve düzgün bir diyet sağlıklı bir hayatın başrol öğeleri olsa da, ne kadar diyet  ya da spor yapılırsa yapılsın gitmeyen inatçı yağ hücrelerinin olduğu bölgeler vardır. İstenilen kiloya düşülse bile kaybolmayan bu bölgelerden kurtulmak için kullanılabilecek etkili tıbbi cihazlar ve yöntemler mevcuttur. Uygun bireylerde  çok güzel sonuçlar veren bu yöntemlerden hangisinin ya da hangilerinin kullanılacağına detaylı bir muayene ve ayrıntılı bir vücut analizi sonucunda karar verilmekte ve gereken hastalarda tedavi protokolü mutlaka diyetisyenimizin takibiyle birlikte yürütülmektedir.

Ameliyatsız Lazer Lipoliz

Fotona SP Dynamis cihazı kullanarak yapılan patenli TightSculpting™ yöntemi ile problemli bölgeye aynı seansta iki farklı lazer dalga boyu ile iki basamaklı bir işlem uygulanır. İlk basamakta vücutta cildin altındaki yağ tabakalarına kadar ulaşabilen Nd-YAG lazer kullanılır. Özel soğutma yöntemleri ile cildin üst tabakaları zarar görmemesi için düşük ısıda tutulurken yağ tabakası çok yüksek ısılara çıkarılır. Bu nedenle sıcak lipoliz olarak da adlandırılmaktadır. Belli bir ısı seviyesine ulaşıldığında yağ hücreleri apoptozis denilen kendi kendini yok etme evresine girer. İkinci basamakta ise bu sefer cildin üst tabakaları hedef alınır ve Er-YAG lazerin kollajen üretimini tetikleyen özel bir modu ile cildin sıkılaşması sağlanır.

İlk uygulamadan sonra bile farkedilebilir etki gösterir. Kişinin durumu ve bölgenin genişliği göz önüne alınarak 15-30 gün aralıklarla 4-8 seans uygulama yapılabilir. İşlem sonrasında hasta günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir. Günlük 20 dakikalık bir yürüyüş ve bol su tüketilmesine dikkat edilmesi gerekir.

Mezoterapi

Mezoterapi, vücudun farklı kısımlarını gençleştirmek, sıkılaştırmak ve inceltmek için çok uzun yıllardır kullanılan bir tedavi yöntemidir. Ayrıca selüliti azaltmak, kilo kaybını desteklemek, çatlakları ve yaşlanan cildi tedavi etmek ve sarkmış cildi sıkılaştırmak için kullanılır.

Tedavi çeşitli ilaçların yanı sıra amino asitler,  doğal ekstraktlar ve vitaminlerin cildin orta katmanlarına çok ince uçlu bir iğne ile kokteyl şeklinde enjekte edilmesini içerir. Bu bölgesel dolaşımın ve metabolizmanın artmasını ve dolayısıyla lokalize yağ kaybını, cilt sıkılaşmasını ve selülitin önemli ölçüde azaltılmasını sağlar.

Hangi endikasyonla ve hangi bölgelere yapılacağına bağlı olarak 1-2 haftalık aralıklarla 6-10 seans arası uygulama yapılır.

Lazerle Vücut Sıkılaştırma

Bazı hastalarda aşırı kilo alıp verme, hamilelik sonrası ya da yapısal nedenlerle yağ dokusu fazlalığı olmadan cildin gevşek olması asıl problem olabilir. Bu durumlarda Fotona SP Dynamis cihazının Er-YAG lazeri ile kollajen uyarımı yapılarak cildin daha sıkı ve daha genç hale gelmesi sağlanır. Karın bölgesi, sarkmış kollar, boyun, basenler, iç bacak ve diz bölgesi en çok uygulama yapılan alanlardır.

Seans sayısı ihtiyaca göre belirlenir. 15-30 günlük aralarla işlem uygulanır. Ağrısız, acısız bir işlemdir. İşlem sonrası hasta günlük yaşantısına devam edebilir.